Пориви и покруси: Създаването на СДС и борбата за демокрация 1989-1992
- Модел: Пориви и покруси: Създаването на СДС и борбата за демокрация 198
- Наличност: 2-3 Дни
- 20.00 лв. (€10.23)
В книгата са разгледани подробно събитията, състояли се през първите години след 10 ноември 1989 г.
Разсекретените неотдавна документи на Президентството и на Народното събрание за първи път осветяват документално задкулисието на прехода. Картината допълват непознати до днес документи от архива на СДС, от архивите на партийни централи, от частни архиви, както и от записки на автора, участвал в много от събитията.
Съществена информация съдържат интервютата на известни политици и участници в събитията, дадени специално на автора. Използвани са данни от много публикувани и непубликувани мемоари, дневници и интервюта. На фона на спонтанно избликналата масова реакция срещу комунистическия режим изпъква безотговорното поведение на някои политически дейци, на политически партии, които с партизанщина и междуособици постепенно унищожават доверието на избирателите. Очертана е драматичната политическа съдба на малцината искрени борци за промяна.
Новите документи налагат ревизия на утвърдените представи за редица събития като критиките към Конституцията и гладната стачка на 39-те, разкола в Българската православна църква, падането на правителството на Филип Димитров и др.
Разкрит е генезисът на много актуални проблеми, заложени още в началото на прехода.
| Ключови характеристики | |
| ISBN | 9789543204656 |
| SKU | BKBKI000491 |
| Автор | Димитър Ненов |
| Брой страници | 772 |
| Жанрове | История, Политически |
| Издателство | Рива |
| Категория | История, културология и публицистика |
Портите на Евро...
39.00 лв. (€19.94)


